מסלולי טיול באזור
ניתן להעזר במפות ועוד מסלולים באתר http://www.inature.info/
 1.  סטף – עין סטף הוא שמו של המעיין המרכזי, היוצא מתוך נקבה ארוכה, אל בריכת שכשוך גדולה. עין ביכורה הוא המעיין השני שנמצא סמוך למעיין המרכז. בשני המעיינות נקבות שאפשר לזחול וללכת בתוכן עם פנס או נר. המקום מטופח, ומתאים לבילוי של כמה שעות. בסופי שבוע עדיף לבוא מוקדם. הגישה עם רכב עד חניון מסודר ומשם תוך כ 6-8 דקות הליכה נמצאים במעיין. לא ניתן לעשות על האש במקום, אלא בחורשות הסמוכות שם יש שולחנות ופינות צל. ללא תשלום.  5 דקות נסיעה מהאורחאן.
 2. עין טייסים – ניתן לעשות כמסלול רגלי או בנסיעת שטח מתונה. במקום נקבה קטנה, ובריכת שכשוך. בסביבת המעיין שטח מתאים לפיקניק ועל האש. אין שולחנות קק"ל.  5 דקות נסיעה מהאורחאן. מתחת הר הטייסים.  ללא תשלום.
 3. עין לימון – אפשרי כמסלול למיטבי לכת. כשעתיים הליכה מהאורחאן.  דורש רכב נהגים בסוף המסלול. במקום נקבה ובריכת שכשוך. המעיין נמצא ליד היישוב עין נקובה.
 4. הר הטייסים – גלעד חיל האוויר. מסלול היקפי קצר, בתוך חורשת אלונים. נוף מדהים של נחל שורק. ההר בסמוך למושב רמת רזיאל כ 10 דקות נסיעה מהאורחאן.
 5. אנדרטת גווילי אש – אנדרטה המסמלת את תקומת עם ישראל. מחורבן בית שני ועד מלחמת העצמאות. שני גווילי ברונזה עצומים בגובה 5 מטרים. בסמוך למושב כסלון. 12 דקות נסיעה.
 6. עין כסלון – בריכת שכשוך קטנה. מים זכים ונעימים לטבילה. 15 דקות נסיעה. במעיין אין שולחנות. בסמוך יש אזור פיקניק.
 7. שביל המעיינות – ניתן להתחיל ביד קנדי שליש מושב עמינדב. משם יורדים בנסיעה קצר לחרבת סעדים ושם יש חניון קק"ל מסודר. ניתן לעשות מסלול מעגלי של שעתיים שעובר בכמה מעיינות עם בריכות שחיה. וניתן לעשות מסלול ארוך ולסיים בעין חנדק שליד אבן ספיר. 20 דקות נסיעה. ללא תשלום.
 8. נחל קטלב – יורד מתחנת המידע של קק"ל, בר-בהר,  בסמוך לנס הרים. מסלול מקסים מתאים לכל עונות השנה. ללא מים. מגיעים בסוף לתחנת הרכבת הישנה של מבוא ביתר, ונחל שורק. מצריך רכב נהגים.
 9. נווה אילן – מנווה האילן ההיסטורית. דרך מעגלית העוברת במצפים, מיצדים עתיקים וחורש ירושלמי.
 10. הר חרת – מסלול רגלי מקסים, מעגלי, שיוצא מתחנת דלק סונול במבשרת. תוכלו לראות את עין חרת. מבנים עתיקים, ופריחה מדהימה. 
   
 
טלפון      050-282-7733 

דוא"ל      talhazan11@gmail.com

כתובת     דרך לולים, גבעת יערים